ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8382362
*
nr 838 2362
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 175 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2013
kl 18:30:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 18:20:00
1
1.000 kr
3/8 15:59:24
2
1.500 kr
3/8 19:17:04
1
1.200 kr
3/8 19:18:04
1
1.400 kr
5/8 13:04:43
3
1.600 kr
5/8 14:26:51
1
1.800 kr
5/8 17:35:18
3
1.800 kr
5/8 17:35:46
3
1.900 kr
5/8 17:38:15
4
2.000 kr
5/8 17:48:46
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 838 2362
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 175 cm
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 18:20:00 | 1 | 1.000 kr |
| 3/8 15:59:24 | 2 | 1.500 kr |
| 3/8 19:17:04 | 1 | 1.200 kr |
| 3/8 19:18:04 | 1 | 1.400 kr |
| 5/8 13:04:43 | 3 | 1.600 kr |
| 5/8 14:26:51 | 1 | 1.800 kr |
| 5/8 17:35:18 | 3 | 1.800 kr |
| 5/8 17:35:46 | 3 | 1.900 kr |
| 5/8 17:38:15 | 4 | 2.000 kr |
| 5/8 17:48:46 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



